Ученици који похађају наставу словачког, хрватског и русинског језика са елементима националне културе, као и српског језика као матерњег језика, имали су данас радионицу којом су обележили Међународни дан матерњег језика, 21. фебруар. Радионица је почела мултимедијалним квизом о језицима, затим забавним квизом о матерњим језицима са речима које се тичу пролећа. Након тога деца су имала прилику да се играју попут својих бака или мама, облачећи Цицу из “Политикиног Забавника”, за коју су сами сликали и изрезали своје националне ношње. Уз цртање, слушали су мелодије Словака, Русина, Хрвата и Срба, на матерњим језицима користећи QР кодове направљене раније, на претходној радионици, поводом Европског дана језика, у септембру. Тако је производ једне радионице постао учило за другу радионицу.
Ментори ученицима: наставници Наташа Миколка Еделински, Анђела Вахт, Дарко Бабеља, Наташа Миљановић.