Јуче је у свечаној сали наше школе одржана приредба уз учешће великог броја ђака и присуство уважених гостију, председника општине Зорана Семеновића, свештенства, директора других школа, представника општине Тихомира Стаменковића и многобројних родитеља.
На почетку је директорица школе Бојана Лепињица честитала и уручила награде ученицима који су на такмичењима остварили најбоље резултате и тако представили име своје школе.
У програму смо се осврнули на славну прошлост и догађај по којем наша школа носи име, на радост одрастања у слободној домовини, али и изазове савременог друштва који су пред младим генерацијама.
У припреми и организацији програма су учествовале наставнице Вања Николић, Јелена Обрадовић и Снежана Матић уз свесрдну помоћ учитељица Јелене Вукелић, Слађане Пелић, Добриле Пресечковић, Светлане Болманац и наставнице Бојане Радојевић.
Захваљујемо се свим гостима и публици што су нам својим присуством увеличали овај дан и догађај.